opuszczone miejsca na warmii i mazurach

opuszczone miejsca na warmii i mazurach

Dlaczego czytamy – historia Reading

W 2008 roku w Reading, warto zadać sobie pytanie – Dlaczego czytamy? Na poziomie najbardziej banalnej to dlatego, że możemy i chcemy. Podobnie jak góry Mallory’ego – „bo tam jest”. Jeśli patrzę na moim czytaniu, widzę, jak wiele mojego dnia rozpuszcza się w ten czy inny sposób z czytaniem. Czytam co najmniej jedną gazetę dziennie zwykle przed wyjazdem do pracy. (Chciałbym również, aby zakończyć codzienne krzyżówki, ale nie zawsze to osiągnąć!) W pracy nie ma prawie zadanie, które nie wymaga jakiś element czytania. Ja też zawsze mają więcej niż jedną książkę „w podróży” na raz. My Butterfly umysł nieustannie przeskakuje z jednego do drugiego zainteresowania. W momencie pisania tego tekstu mam stos sześć książek przy łóżku – będę oszczędzić szczegóły – wszystko to w różnym stopniu są odczytywane. Prosta zasada jest taka, że ??tylko czytać jedną książkę na raz, ale mimo wszystko być jednocześnie czytanie dramatu, poezji niezmiennie coś politycznej i zwykle popularne książki naukowej. (Nie mogę zrobić „poważne” nauka – szczegół jest poza mną Jak powiedział Peter Cooka bycia sędzia -.! I nie mieli łaciny ‚)

„A w domu bez książek to ciało bez soul.’Marcus Tullius Cicero.

Że możemy w ogóle producent siłowni zewnętrznych czytać to samo w sobie niezwykłe. Jest to kolejny z tych ludzkich cech, które są unikalne dla naszego gatunku. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz orangutana skulona pod drzewem z najnowszymi Stephena Hawkinga, wtedy będziesz wiedział, mamy poważny rywal w ewolucyjnym stawkach

„Czytamy, aby wiedzieć, że nie jesteśmy alone.’C.S.Lewis

Jednak to dopiero stosunkowo niedawno w naszej historii, że czytanie i pisanie były systematycznie rozwijany. Z oczywistych względów czytania i pisania są niezbędne towarzyszami. Aby mieć jednego bez drugiego jest nieco jakby pierwszy telefon – to jest zupełnie bezużyteczne, dopóki podłączone do drugiego.
Artykuł dzięki: