opuszczone miejsca w irlandii

opuszczone miejsca w irlandii

Późno w nocy, podczas gdy załoga śpi off pijanym wódz Indian odcina cumowania uspokoić boga rzeki i pusta łódź płynie w dół przez Rapids iz powrotem do Iquitos.

To wygląda jak sen Fitzcarraldo za zniknął, ale po powrocie w Iquitos sprzedaje swoją łódź i wykorzystuje wpływy przynieść operę z Manaus Kolumbii do Iquitos odgrywa wydajność polecenia na pokładzie łodzi, kiedy płynie do portu Iquitos.

W rzeczywistości Fitzcarraldo naprawdę Carlos Fermin Fitzcarrald syn amerykańskiego ojca i matki Peru. Nie życzliwy postać wcielił się w filmie, ale bezwzględny pogromca, który zabił i pokonał rdzennych Indian i zmuszony je do niewolniczej pracy lub umrzeć dla własnych celów.

Zrobił w rzeczywistości przenieść łódź poprzek przesmyku ale miał niewolniczą pracę demontaż łódź pierwszy i ukończył zadanie wypełnienie go z gumy i własnych kieszeni. Mimo swej brutalności był pionierem i badacz, który mapach regionu Madre de Dios w Peru, założył miasto Puerto Maldonaldo i zbadać, co jest teraz Manu Reserve. Później zmarł jego łódź złapany w jacuzzi, łódź zatonęła i umarł, ale historia się nie kończy.

Zaintrygowany opowieści Fitzcarraldo słynny reżyser Werner Herzog wyruszył na wyprawę, aby epicki film o barona gumowym. Rzucił Jason Robards jako Fitzcarraldo i Mickiem Jaggerem jak Wilber (Sidekick Fitzcarraldo’S).

Pierwszą przeszkodą przyszedł, gdyż były one pięć tygodnie kręcenia i 40% całkowitego i strzelania Robards zachorował na czerwonkę i jego lekarze nie pozwolili mu wrócić do ukończenia filmu. Następnie koncertowe i album zobowiązania Mick Jagger jest zmusić go do rezygnacji z projektu pozostawiając Herzog z pół wykończone folią i zarówno jego gwiazdek porzuciwszy statku.

Większość dyrektorów byłby lizał rany i poszedł do domu, a nie Herzog. Wrócił do deski kreślarskiej refinansowan ia i przekształcającego filmu, tym razem z Klaus Kinski z wiodącej roli, ale to był dopiero początek jego problemów.

Artykuł dzięki: