opuszczone miejsca inowroclaw

The Amazing Fitzcarraldo – fakt może być lepsze niż Fiction

To niesamowite, jak zdarza się, że faktem jest lepsza niż fikcja, taki jest przypadek Fitzcarraldo. Historia głosi, że Fitzcarraldo dzielnie wrogie Indianie, węże, choroby i niewypowiedziane trudy jak kiedyś Indian pracy ciągnąć, przeciągnij i wciągarki statku całej góry w amazońskiej dżungli. Baron, Brian Sweeney Fitzgerald, Irlandczyk znany jako Fitzcarraldo, zdawał sobie sprawy, że istnieje niewykorzystany działka, który był bogaty w gumie, ale nieosiągalny ze względu na Pongo das Mortes (Rapids of Death).

Fitzcarraldo marzeniem było zbudowanie operę w dżungli miasta Iquitos ale potrzebował finansowania zrealizować swoje marzenie. Próbował wiele sposobów, aby znaleźć środki finansowe, ale bezskutecznie.

Ostatecznie przekonał swoją dziewczynę, który prowadził burdel w Iquitos finansować swoją wyprawę do gumy. Doszedł on mógł osiągnąć niewykorzystany 400 milę kwadratową paczkę, przechodząc w kierunku osi równoległej dopływem i przeniesienie jego 30 ton łódź poprzek przesmyku górę od kaskady, wypełnić łódź z CAUCHO (guma) płyną łodzią w dół kaskady do Iquitos i zarobić na laski i zrealizować swoje marzenie doprowadzenia operę do Iquitos.

Opowieść toczy się dalej jak Fitzcarraldo przedsięwzięć na wrogie terytorium Indian. Jego załoga dostaje wystraszyło zrezygnować z wyprawy, Fitzcarraldo jest lewo otoczony wrogich Indian, którzy blokują jego drogę powrotną. Zdaje sobie sprawę, że Indianie wierzą w boga rzeki i postanawia sprawdzić, czy jego statek wypełni wymagania teologicznych On wykorzystuje muzykę ze swojego bohatera, śpiewak operowy Enrico Caruso stłumić plemię i zdobyć ich poparcie.

Po miesiącach ciągnięcia i pchania zadanie zostanie zakończone, jacht przeszedł przez góry do rzeki Ucayali. Grand fiesta z okazji zadanie ma odbywa.
Artykuł dzięki: