opuszczone miejsca bydgoszcz i okolice

opuszczone miejsca bydgoszcz i okolice To tak, jakby – mówiąc metaforycznie – ci ludzie opuścili swoje ślady w śniegu, które następnie rozpuści.

Istnieją zachowawczo szacuje się na około cztery do pięciu tysięcy języków aktualnie w użyciu i niezliczonych językach „wymarłych”. Tylko część z nich posiada towarzyszące formy pisemnej i rzadkich języków – języki używane przez pojedyncze lub konających grup etnicznych i utrzymywane tylko przez osłabieniem wspomnienia starszych – wiele więcej języków nieuchronnie wymrą.

opuszczone miejsca bydgoszcz i okolice

Zalety zapisywane i odczytywane komunikaty ponad słownych tradycji są oczywiste. Pisarz i czytelnik nie muszą współistnieć. Przekazywanie wiedzy i informacji staje się mniej zależna od pamięci i stopniowej zakłóceń, które mogą pełzanie. Wystarczy pomyśleć o grze Chinese Whispers i jak szybko zmienia się odbyć. Poprzez pisanie, historia może w pewnym stopniu być „stałe”, jak to się stało. To nie musi oznaczać, że stało się wewnętrznie bardziej dokładne. Historie, które przetrwały są powszechnie uważane za rachunków zwycięzców zamiast pokonanym lub jako A.J.P. Taylor kapitalnie umieścić go – nie więcej niż „wersji wydarzeń.

„Ci, którzy potrafią czytać zobaczyć dwa razy dobrze. ” Menander.

opuszczone miejsca bydgoszcz i okolice

Aleksander Wielki – po którym miasto Aleksandrii został nazwany – sam był zapalonym czytelnikiem. On był „wielkim miłośnikiem wszelkiego rodzaju nauki i czytania” według Plutarcha i rzadko bez książki. Nic dziwnego, dla mężczyzny, który miał Arystotelesa jako swojego osobistego opiekuna.

Następca Aleksandra Ptolemeusz 1 założył bibliotekę w Aleksandrii, dla których miasto jest najbardziej znany. Mówiło się, aby pomieścić co najmniej pół miliona zwojów, a jego celem lub Mission Statement moglibyśmy go nazwać dzisiaj było ująć całość ludzkiej wiedzy. Ile z tej starożytnej wiedzy i mądrości zaginął w pierwszym pożarze, który zniszczył znaczną część biblioteki w około 48 rpne nigdy nie może wiedzieć , czy odbić.
Artykuł dzięki: